Gråsten Fjernvarme

Repræsentantskabet

Sparekassens øverste myndighed

Garanterne vælger repræsentantskabet hvert 4. år. Seneste valg til repræsentantskabet blev afholdt i 2020.

Repræsentantskabet består pr. 1. januar 2021 af:

 

Allan Vejsnæs

Ejendomsinvestor
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 2017

Anders Gramstrup Lyck

Læge
Haderslev

Indvalgt 1. januar 2021

Anette Eg Koch

Sygeplejerske
Augustenborg

Indvalgt 1. januar 2021

Anne-Mette Michelsen

Chef for Borgerservice
Rødekro

Indvalgt 1. januar 2017

Annette Lavridsen

Elektronikmekaniker
Broager

Indvalgt 1. januar 2009

Betina Riisbøl Sibbesen

Lægesekretær
Broager

Indvalgt 1. januar 2009

Carsten Jensen Kock

Direktør
Vollerup

Indvalgt 1. januar 2021

Dorthe Skjærris

Fysioterapeut
Simmersted

Indvalgt 1. januar 2021

Erik Johannsen

Advokat
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 1997

Erik Lorenzen

Gårdejer
Broager

Indvalgt 1. januar 2001

Finn Flugt Jonasson

Analytiker
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 2009

Flemming Møller

Ejerrådgiver
Augustenborg

Indvalgt 1. januar 2017

Hans Vigen

Direktør
Stubbæk

Indvalgt 1. januar 2021

Heidi Frederikke Jørgensen

Restauratør
Stolbrolykke

Indvalgt 1. januar 2021

Ingolf Hansen

Direktør
Høruphav

Indvalgt 1. januar 2013

Jimmy Simonsen

Direktør
Nordborg

Indvalgt 1. januar 2021

Kasper Kammersgaard

Ingeniør
Aabenraa

Indvalgt 1. januar 2013

Kjeld Faaborg

Ejendomsmægler
Gråsten

Indvalgt 1. januar 2005

Klaus Juhl

El-installatør
Haderslev

Indvalgt 1. januar 2021

Kristina Rose Provstgaard

Selvstændig
Gråsten

Indvalgt 1. januar 2021

Lars Grevsen Ravn

Maskinhandler
Øsby

Indvalgt 1. januar 2021

Leif Hansen

Radio/TV forhandler
Broager

Indvalgt 1. januar 2001

Mette Maack Brandt

Selvstændig bogholder
Dybbøl

Indvalgt 1. januar 2021

Michael Pedersen

Ejendomsinvestor/Bygmester
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 2021

Michael  Willemar Svanøe

Forstander
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 2017

Morten Anker Petersen

Tømrermester
Iller

Indvalgt 1. januar 2021

Niels Sørensen

Direktør
Dybbøl

Indvalgt 1. januar 2013

Ole Christiansen

Centerejer
Vojens

Indvalgt 1. januar 2021

Peter Eberle

Direktør
Gråsten

Indvalgt 1. januar 2013

Peter Johannsen

Dyrlæge
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 1997

Peter Mikael Kjer Stærdahl

Selvstændig
Broager

Indvalgt 1. januar 2009

René Christiansen

Ejerleder
Vojens

Indvalgt 1. januar 2021

Richard De Churruca

Kontorleder
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 2017

Rune Cordsen

Direktør
Broager

Indvalgt 1. januar 2017

Søren Andersen Jensen

Gårdejer
Broager

Indvalgt 1. januar 2005

Søren Skjold Eckhoff

Ingeniør
Aabenraa

Indvalgt 1. januar 2005

Theiss Ditlev Stenstrøm

Direktør
Sønderborg

Indvalgt 1. januar 1997

Tina Wilhelmsen Holm

IT-projektleder
Broager

Indvalgt 1. januar 2021

Troels Kock Petersen

Direktør
Kværs

Indvalgt 1. januar 2021

Ulf Nørulf

Entreprenør
Stolbro

Indvalgt 1. januar 2021