At have et lokalt pengeinstitut

Det siger vores kunder

Broager Sparekasse har mange forskellige erhvervskunder. Det er både restaurationer, frisører, landmænd, IT-virksomheder, iværksættere og kørelærere. Heldigvis har vores team af erhvervsrådgivere en bred vifte af erfaring fra forskellige brancher, som gør, at vores kunder er i gode hænder hos os.

Sparekassen har de seneste år oplevet kundetilgang og regnskaberne har lavet rekorder, men vi har ikke mistet jordforbindelsen. Vi er det eneste pengeinstitut med hovedsæde i Sønderborg Kommune - og her bliver vi.

Efterhånden som flere pengeinstitutter flytter deres erhvervsafdelinger til større byer som Kolding, Vejle og Haderslev, er vi også en af de største erhvervsafdelinger i Sønderborg Kommune.

Har du og din virksomhed også brug for lokal sparring, rådgivning og finansiering, er du altid velkommen til at kontakte vores erhvervsrådgivere.

Møldrup EL

Elektriker i Augustenborg

 

Adapto

Softwarevirksomhed i Sønderborg